Nowy Szpital Sp. z o.o. z siedzibą w Kostrzynie nad Odrą ul. Narutowicza 6, 66-470 Kostrzyn nad Odrą, zrealizował w ramach umowy znak DOI/ZOZ/COVID-19/1782/2021/269 zawartej ze Skarbem Państwa Ministrem Zdrowia, zadanie inwestycyjne pn. „Budowa stacji zgazowania tlenu ciekłego z dostosowaniem i rozbudową instalacji tlenowej w Nowym Szpitalu w Kostrzynie nad Odrą w związku z COVID-19”.

Dofinansowanie:

Zadanie inwestycyjne zostało dofinansowane z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Wartość dofinansowania wynosi 342 000 zł, całkowita wartość zadania wyniosła 423 686 zł.

Osiągnięte zostały w całości zakładane efekty rzeczowe inwestycji. Uzyskano poprawę bezpieczeństwa ciągłości dostaw tlenu do łóżek covidowych poprzez wybudowanie Stacji zgazowania tlenu ze zbiornikiem kriogenicznym tlenu medycznego 6000 l, parownica i osprzętem, dostosowanie istniejącej rozprężali tlenu do zwiększonych rozbiorów, wyposażenie pomieszczenia rozprężalni tlenu w wentylację mechaniczną w wykonaj przeciwwybuchowym, rozbudowę instalacji tlenu wewnętrznej w budynku głównym szpitala o 41 szt. gniazd, zakup niezbędnego osprzętu – dozowników tlenu 41 szt.