Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. Dr Nauk Medycznych Radzimira Śmigielskiego Sp. z o.o. w Skwierzynie ul. Szpitalna 5, 66-440 Skwierzyna realizuje, w ramach umowy zawartej z Wojewodą Lubuskim znak BF-VIII.3146.8.26.2022 z dnia 28.04.2022r., zadanie inwestycyjne pn.: „Budowa stacji zgazowania tlenu ciekłego z dostosowaniem i rozbudową instalacji tlenowej w szpitalu w Skwierzynie w związku z COVID-19”.

Cel projektu

Celem realizacji inwestycji jest zwiększenie bazy łóżkowej w województwie lubuskim dla pacjentów zakażonych wirusem sars-cov-2 oraz zwiększenie bezpieczeństwa ciągłości dostaw tlenu w szpitalu, w dobie pandemii koronawirusa sars-cov-2.

Zakres projektu

Zadanie obejmuje budowę stacji zgazowania tlenu ciekłego ze zbiornikiem co najmniej 6000l i kompletnej rozprężalni tlenu, wykonanie instalacji tlenowej między obiektowej i wewnętrznych instalacji tlenowych w obiektach szpitala z montażem 50 szt. gniazd tlenowych i zapewnieniem pracy co na najmniej 1 stanowisku respiratorowym.

Dofinansowanie

Zadanie inwestycyjne jest dofinansowane z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Wartość dofinansowania wynosi 462 000 zł, całkowita wartość zadania wynosi 486 000 zł.